top of page

SZYDEŁKARKI

W ofercie posiadamy dwa rodzaje szydełkarek.

Szydełkarka KX-1B z ramą natykową na cewki z przędzą. Jest przeznaczona do produkcji sznurków, linek i gum okrągłych. Można na niej produkować wyroby płaskie i okrągłe, z wypełnieniem lub bez, w szerokim zakresie średnic - od 2 mm do 20 mm, wykorzystując różne surowce, takie jak;  poliester, bawełna, poliamid czy len.

Szydełkarka KX-2 W lub KX-4 W z dwiema lub czterema głowicami - jednocześnie produkuje 2 lub 4 sznurki.

Można na niej produkować wyroby płaskie i okrągłe, z wypełnieniem lub bez, w szerokim zakresie średnic - od 2 mm do 15 mm, wykorzystując różne surowce , takie jak: poliester, bawełna czy poliamid.

szydełkarki1_edited.jpg
image-03.png

SKRĘCARKI

Skręcarki różnych klas i wielkości do produkcji skręconych sznurków (także papierowych), linek (ozdobnych), lin mających zastosowanie np. w przemyśle meblowym, krawieckim czy żeglarstwie. Sznurek papierowy może być zastosowany jako knot do zniczy.

 

Skręcarka KX-88 przeznaczona jest do produkcji sznurków i lin wykorzystując różne rodzaje surowców (syntetyczne, naturalne)

Skręcarka produkuje wyroby w szerokim zakresie grubości (od 1 mm do 20 mm). Grubość przędzy zasilającej jest nieograniczona.

skręcarki_edited.jpg

KROSNA IGŁOWE

Krosno służy do produkcji taśm tkanych, sznurków płaskich oraz gum tkanych.

ZAKUWARKI

Zakuwarki półautomatyczne do zakuwania sznurków odzieżowych i sznurowadeł folią acetatową bez dodatku z plastikową końcówką.

Zakuwarka KX-2 jest wysokowydajną maszyną półautomatyczną, służącą do zakuwania znurków, sznurowadeł okrągłych lub płaskich i gum okrągłych. Posiada zakres średnic - od 1,5 mm do 8 mm - sznurek jest bardzo miękki. Można na niej zakuwać sznurki różnej średnicy w zakresie od 1,5 mm do 6 mm. Rodzaj końcówki, jej długość  zależy od typu folii i szerokości matrycy, która została zastosowana podczas produkcji.

 

W zależności od grubości sznurka, należy dobrać do niego odpowiedniej grubości folię acetatową  oraz matrycę .  

Standardowo maszyna wyposażona jest w jedną matrycę .

image-03.png

CEWIARKI

Cewiarki służą do nawijania przędzy na cewki, które zasilają plecionkarkę lub inne maszyny.

 

Cewiarka KX-15 przeznaczona jest do nawijania szpulek (cewek) o różnych rozmiarach, które wykorzystywane są do zasilania maszyn włókienniczych takich jak : plecionkarki czy skręcarki .  

cewiarki_edited.jpg

MASZYNY DO KONFEKCJONOWANIA

Maszyny do mierzenia i zwijania wyrobów elastycznych i nieelastycznych, pomocne przy konfekcjonowaniu produkowanych wyrobów pasmanteryjnych.

przewijarki_edited.jpg

SNOWADŁA

Snowadło służy do snucia wałów osnowowych, z których zasilane są krosna lub osnowarki.

snowadła_edited.jpg
image-03.png

OSNOWARKI

Osnowarki do produkcji taśm płaskich (lamowniczych) i gum płaskich dzianych używanych do produkcji odzieży, kapci czy obuwia.

Osnowarka pasmanteryjna KX-3/400 (800) jest wysokowydajną maszyną dziewiarską służącą do produkcji taśm typu lamówka, taśm ozdobnych stosowanych do dekoracji m.in. kwiatowych gum płaskich, dzianych, bandaży, frędzli, końcówek do mopów, taśm firanowych, gumokoronek w szerokościach od 4 mm do 60 mm.

osnowarki_edited.jpg

MASZYNY DO PRZEWIJANIA LUB NAWIJANIA WYROBÓW PASMANTERYJNYCH

Produkujemy różne typy maszyn do nawijania wyrobów pasmanteryjnych min: Nawijarka KX-6.1 jest przeznaczona do nawijania taśm płaskich oraz gum płaskich. Gotowe wyroby można nawijać bezpośrednio na rolkę metalową lub przy zastosowaniu dodatkowych nośników jak tulejki oraz cewki. Ale też maszyny nawijające sznurek lub taśmę na motki oraz maszyny do nawijania kłębków

nawijarki_edited.jpg
bottom of page